ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Odpovědi na nejčastější klientské dotazy o programu FinAnalysis

Je ostrá verze odlišná od demoverze a je omezená ?

Ostrá verze se vizuálně i stylem práce neodlišuje od demoverze. Ale je pro klienta plně otevřená. Na rozdíl od demoverze, která má otevřená pouze 3 období. Lze upravovat tabulky, buňky, grafy. Mazat i přidávat cokoliv. Vyjímkou jsou zamčená makra.

Jsou zajišťovány legislativní změny ?

Ano, FinAnalysis je námi nabízen od roku 2004 a reaguje na nové legislativní změny, které ovlivňují funkčnost aplikace. Více na stránce Změny ve verzích.

Lze použít FinAnalysis pro více firem či více uživatelů?

Ano, lze. Pokud hodláte použít FinAnalysis pro své 2 firmy, lze 1 koupenou licenci nainstalovat do 2 na sobě nezávislých adresářů a vést v nich 2 firmy. Licenčním podmínkám to neodporuje.

Dají se přidávat/ubírat období ?

Ano, dají se přidávat období, i když je to trochu pracné a je třeba přitom kontrolovat, zda si uživatel nesmaže např. grafy. Také je potom třeba optimalizovat upravené listy pro tisk. Ubírání období je dobré ralizovat pomocí tlačítek "Upravit tabulky" a "Překreslit grafy" na listu "Vstupní údaje".

Existuje i verze FinAnalysis pro Mac OS X ?

FinAnalysis se vytváří v prostředí Microsoft Excel Windows. Od verze Microsoft Excel 2016 jsou verze pro Win a Mac kompatibilní. Aplikaci ukládáme ve verzi Microsoft 365 (Office) a zároveň ji nabízíme bez instalačního exe souboru. Obecně ale pro Mac OS X nevyvíjíme a v tomto prostředí netestujeme. Každý potenciální klient má možnost vyzkoušet zdarma demoverzi, zda bude aplikace na jeho prostředí funkční.

Více na stránce Stáhněte si demoverzi.

Existuje FinAnalysis i pro dokumenty z účetní závěrky podle IFSR ?

Neexistuje, a pro velkou odlišnost výkaznictví a finančních výkazů se s touto verzí do budoucna nepočítá.

Lze použít FinAnalysis pro výkazy ve zkrácené podobě ?

Ano, lze, ale není to doporučeno používat, pokud máte výkazy v plném rozsahu. Rozvahu a výsledovku lze naplnit i jako výkazy ve zkráceném rozsahu. Potom ale nebudou plně funkční mnohé tabulky a grafy, které rozebírají právě jednotlivé řádky z výkazů v plném rozsahu.

Proč jsou po instalaci k dispozici 2 sešity FinAnalysis ?

Kvůli legislativním změnám ve struktuře výkazů platným od 1.1.2016. Můžete mít 3 různé případy struktur účetních výkazů: a) máte výkazy pouze podle nové struktury, pak použijete sešit FinAnalysis 2.22. b) máte výkazy pouze podle starší struktury, pak použijete sešit FinAnalysis 2.15. c) máte některé výkazy podle nové struktury a některé výkazy podle původní struktury. Přitom chce zachovat kontinuitu výsledků a mít všechna období v jediném sešitu. Potom použije sešit FinAnalysis 2.22 a bude muset použít převodový můstek v tomto sešitě obsažen.

Existují importy z ERP systémů ?

FinAnalysis byl primárně určen pro ruční plnění dat. Vytvořili jsme potom určitý obecný nástroj pro plnění FinAnalysis ze souborů csv a xml. Je zdarma a nelze předem zaručit funkčnost plnění aplikace z vašich konkrétních souborů. Je třeba jej nejprve otestovat či doupravit. Na naší stránce o importech lze dohledat, z jakých systémů jsme importy testovali a nastavili.

Více na stránce Importy dat z účetních systémů.

 

Stáhnout demoverzi aplikace pro finanční analýzu